ΕΣΚΑ

Τα ματς της πρώτης φάσης (pics)

Κύπελλο Ανδρών, Α’ φάση, 2η αγωνιστική

Χαραυγιακός 61
Αρίων Αμαρ. 46

Διαιτητές: Καλαντζής, Ιασωνίδης

Δεκάλεπτα: 4-8, 23-18, 44-35, 61-46.

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ: (Αναγνωστόπουλος): Κωστελέτος Γ. 2, Κώτσης 10, Κωστελέτος Σ., Ορφανός 19, Δημητράτος 16 (1), Ζιγιάι Α. 2, Ζιγιάι Ν. 2, Αγγελίνας, Δάβρης 4, Αρβανίτης, Κοντογιάννης 6.

ΑΡΙΩΝΑΣ (Μίχα): Λεούσης, Κωνσταντίνου, Ιορδανίδης, Μίχας, Κολλάρος 3, Αντύπας 3 (1), Μαλανδρής, Πέτρου Χ. 7 (2), Κατσάνης 3 (1), Πέτρου 22 (2), Δερμάνης 4, Κουτσούκος 4.

*Οι προπονητές των δύο ομάδων ευχήθηκαν καλή χρονιά χωρίς τραυματισμούς με υγεία. Ο κόουτς Αναγνωστόπουλος αναφέρθηκε στην απώλεια του Δημήτρη Μπασούρη και το κενό που δημιουργείται και ευχήθηκε στη νέα διοίκηση της ΕΣΚΑ την αναπλήρωσή του και τη συνέχεια της πορείας με επιτυχίες.

 

Νίκη Δροσιάς 30
Σπάτα 53

Διαιτητές: Ρηγόπουλος, Παπαδόπουλος

Ημίχρονο: 11-34
ΝΙΚΗ (Αγγελόπουλος,  Λινάρδος): Καραπαζής 4, Τζαφέρης 4, Βουρτζούμης 7, Ιατρίδης 2, Λαζάρου 3, Νικητάκης, Ματιάδης 1, Γεωργίου 3, Γιατιζόγλου, Βογιατζής 4, Μιχαλόπουλος 2.
ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ (Σουρμελής, Τσομώκος): Ράπτης 3, Μυλωνόπουλος, Παπαδάκης 12, Ρουμελιώτης 1, Ρεπούσκος 18, Μαυρουλέας 3, Ελ Μοάζεν, Παπαχρήστου 16, Κατσίκης.

 

Κερατέα 51
ΓΣ Χαλανδ. 56

Διαιτητές: Σέλληνας, Μπουλινάκης

 

Εκάλη 37
Δίας Χαϊδ. 46

Διαιτητές: Παυλόπουλος, Βάγγαλης

Δεκάλεπτα: 8-9, 19-21, 27-33, 37-46.

EKAΛΗ (Βαλσαμίδης): Κερασίδης 5, Αγγελάκης Λ. 2, Γαβαλάς, Σακκής 9, Μαυρόγαλος 1, Γεωργικόπουλος Γ., Γεωργικόπουλος Χ., Πολυδώρου 13, Βερύκιος, Αγγελάκης Κ., Ορφανίδης 5, Φατούρος 2.

ΔΙΑΣ (Σκουλας): Ανδρικόπουλος 6, Κόνιαρης 2, Βλαβιανός 4, Γράψας 7, Ζυγομήτρος 2, Ρήγγας, Ποδαράς 2, Μαλιαρίδης 1, Νικολετάκης 12, Μπελεσιώτης 6, Μάλλης 4.

 

Αγ. Νικ. Παλλήν. 61
Ακαδημία Ηλ. 49

Διαιτητές: Ζαγουρής, Ευφραιμίδης

Δεκάλεπτα: 15-8, 32-21, 47-29, 61-49.

ΑΓ. ΝΙΚ. ΠΑΛΛΗΝΗΣ (Πλαγιαννάκος): Καραχάλιος 23 (3), Φωτίου 3, Αρχιμανδρίτης, Μουτεβέλης 2, Λιονάκης 2, Αναστασόπουλος 9, Τσιλιμιδός 2, Χοτζάι, Λεζάι 10 (1), Μπαμπαλής 5, Νικηταράς 5.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ (Αργυρόπουλος): Παπαγεωργόπουλος 8, Κατσαρός 2, Αναγνωστόπουλος 14 (4), Τσίτσος 5, Κοντομήτρος 8, Κουλόπουλος, Αργυρόπουλος 6, Γκόνης 2, Προμπονάς 4.

Νέοι Βύρωνα 71
Τριφυλλιακός Πολυδρ. 65

Διαιτητές: Ισιγώνης, Γκανής

Δεκάλεπτα: 16-16, 29-35, 47-51, 71-65.

ΑΟΝ ΒΥΡ. (Φελεκίδης, Αντωνοπούλου): Τριανταφύλλου 7 (1), Καλιάκης 15 (2), Ιωάννου, Κεκερής 2, Κοροπούλης, Ποταμίτης, Πέτσος 7, Κασβής, Γκιουβετίδης 17 (2), Κουκουλάς 12 (3), Καμπούρης 11.

ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ (Διδάχος): Ρυμίκης, Αναγνώστου 4, Πολύδωρας 14 (1), Μίσσας 15 (1), Κωτούλας 19 (1), Λυμπερόπουλος, Μπότης 3 (1), Κοντός 5 (1), Ακρίδας 5.

Μαίανδρος Ηλ. 53
Θρίαμβος Αθ. 55

Διαιτητές: Γιαννακόπουλος, Κούλης

 

Ν. Μάκρη 64
Μαραθώνας 58

Διαιτητές: Μελισσάρης, Σιαμίδης

 

ΑΕ Πετραλ. 0
Ατταλος Καματ. 20

Διαιτητές: Καταγάς, Αναστασόπουλος

(οριστική διακοπή στο ημίχρονο λόγω μη παρουσίας ιατρού στο γήπεδο)

 

Βριλησσιακός 57
Αρτεμις Αχαρν. 61

Διαιτητές: Αντωνόπουλος, Παπαγεωργίου

Ημίχρονο: 23-35

ΑΡΤΕΜΙΣ (Γεροκώστας, Δεσποτάκης): Μπρατσιάκος 5, Μιχαηλίδης, Λουλάσι, Χαλκιάς 18 (1), Μανιάς 18 (4), Κόκιζας 2, Μπούα 4, Ζορμπάς Λ. 2, Κατσιώλης 2, Σιγανός, Μητρέλος 10, Αρβανιτάκος.

 

Ανοιξη 56
Αμπελόκηποι 61

Διαιτητές: Αργυρούδης, Αμπελίδης

Δεκάλεπτα: 8-11, 28-20, 45-38, 56-61.

ΑΜΠΕΛΟΚ. (Πασχάλης, Αποστολάκης): Ζαχαρόπουλος 9 (2), Κατσάνης, Παραδεισάς 6, Βερτζώνης, Κάραλης 14 (1), Μιχαλάς 8, Μουχαμάντ, Λαμπρόπουλος, Αμπντούρ 6, Ιωάννου, Ρέππας 18, Βαρδάγγαλος.

Ροδόπολη 41
Οίον Αγ. Στεφ. 63

Διαιτητές: Μαρτινάκος, Παπαζαχαρίας

 

Δόξα Βύρωνα 80
Αγιος Θωμάς 56

Διαιτητές: Μακρής, Παπαχρήστου

Δεκάλεπτα: 28-17, 39-33, 61-44, 80-56.

ΔΟΞΑ (Μαρίνος): Μπελέκας 13, Γκόφας 7, Χατζηχρήστος 15, Σιαματάς 12, Αττίκος 21 (1), Ρόπη 2, Γκαμπλιώνης 2, Πολύζος 3, Παντζαβέλης 3 (1), Καλογεράκης 2, Μπερτσιάς, Καούκης.

 

Περισσός 47
Γκύζη 75

Διαιτητές: Ναστούλης, Κυβελίδης

Δεκάλεπτα: 11-17, 17-38, 29-63, 47-75.

ΠΕΡΙΣΣΟΣ (Παπαδημητρίου): Βεργόπουλος, Καζακίδης 4, Κίζηλης 2, Φακίτσας, Κασιμάτης 12, Τσιότας, Κώττης 15, Σιρμόγλου 2, Τζίμας 12 (2), Ρόινας, Κουνενάκος.

ΓΚΥΖΗ (Ραρής): Παπαδόπουλος 7 (1), Κιτσάνης Σ. 8, Τζαμουράνης 18 (2), Γλύκας 5, Κιτσάνης Χ. 7 (1), Ξανθόπουλος 18 (3), Καλφαγιάννης 10, Μήτσος, Αγορόπουλος 2.

Εθνικός ΓΣ 67
ΓΣ Πατησίων 36

Διαιτητές: Αγγελής, Ευαγγελίδης

Δεκάλεπτα: 18-2, 26-18, 40-21, 67-36.

 

Πήγασος Κυψ. 69
Λυκόβρυση 67

Διαιτητές: Τούσης, Πετράκης

ΠΗΓΑΣΟΣ (Τσιαφούτης): Μπούρμπο 2, Γκόλιας 2, Ζατσάι, Τσάτσας 14 (2), Περδετζόγλου, Γκέργκος 3, Τσιπλάκος 17, Ζαφόλιας, Μελανοφρύδης 9, Παπαευαγγέλου 18, Μέης 4.

ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ: Κριτσαντώνης 3 (1), Συλαϊδής 7 (1), Στάθης, Δασκαλόπουλος 14, Χασσάν, Σταθιάς 5, Μαντάς 17, Καλογεράκος, Αθανασόπουλος, Τατάκης, Λαζίδης 10, Μπάιλας 11 (3).

 

Πανελλήνιος 59
Εύνικος 69

Διαιτητές: Δελδήμος, Δαλέκος

Δεκάλεπτα: 14-16, 25-35, 43-54, 59-69.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Κεφαλάς): Λέκκας 5, Νανίδης 7, Σάλλο 4, Νικολαράκος 10, Μαριόπουλος 6, Δημητρόγλου 20, Κωστούλας 5, Ρίζος 2.

ΕΥΝΙΚΟΣ (Ρουστέμης, Παπανικολάου): Θεοδωρόπουλος 2, Δημόπουλος 14, Καραγρηγορίου 14, Σιδερής 5, Τάγαρης 9, Δήμας 13, Μπουζιάνης 3, Ασημάκης 5, Παπακωνσταντίνου 2, Βαρούχας 2.