ΕΣΚΑ

Αποτελέσματα αγώνων

Εχει δημοσιευτεί σε ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ

Κύπελλο Ανδρών, A’ φάση, 4η αγωνιστική

Καλλιτεχνούπολη 50
Τρεις Αστέρες 55

Διαιτητές: Βελέντζας, Δράκος

 

Β’ φάση, 2η αγωνιστική

Πρωτέας 53
Αγ. Ανάργ. 59

Διαιτητές: Σιδέρης, Μάιτου

Δεκάλεπτα: 16-16, 23-31, 35-43, 53-59.

ΠΡΩΤΕΑΣ (Ζαφειράκης, Βασιλείου): Ανδριώτης 1, Μέλλος 14 (2), Θάνος 4, Σιράγας 1, Μαζαράκης 1, Νταγιάννης 6, Γερασιμόπουλος 9 (1), Πάτσιος 17, Δράκος, Ντάφλος, Τίκας.

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Σολωμός): Λαγός, Γκινούτσης 13, Τουρλίδας, Τσίγκος 3, Κουτσούμπας 5, Γούνης, Ζήκας 3 (1), Αθανασάκης 19, Αγγελογιαννάκης, Σαμαράς, Μπαμπάκος 7, Παπαηλιού 9 (1).

 

ΑΕΚ Περιστ. 85
Ολυμπιάδα Παπάγ. 45

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Καταγάς

Δεκάλεπτα: 27-12, 54-19, 78-26, 85-45.

ΑΕΚ Π. (Παπανδρέου): Γκότσης 2, Κολοκούρης 5 (1), Πάρνος 10 (1), Βιδάκης 17 (4), Αναγνωστόπουλος 2, Πέττας 22 (4), Κακολύρης 9 (2), Μιχαλόπουλος 2, Σιδέρης 2, Γεωργακόπουλος 2, Δημητρόπουλος, Τζαγκαράκης 12.

ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 48-67Γιατί όσο πιο μεγάλο το όνομα του αντιπάλου, τόσο πιο μεγάλη και η αξία της νίκης. Η ομάδα μας, με όπλο την τρομερή άμυνά της πέρασε νικηφόρα απο το κλειστό της Καισαριανής. +19, λοιπόν, και συνεχίζουμε!

Posted by Ίριδα – Ίρις Πετρούπολης Basketball on Monday, September 18, 2017

Νήαρ Ηστ 48
Ιρις Πετρούπολης 67

Διαιτητές: Σκαλτσής, Γκανής

 

Κυψελιακός 69
Φίλιππος Περιστ. 77

Διαιτητές: Τσολάκος, Κούλης

Δεκάλεπτα: 23-23, 43-44, 57-68, 69-77.

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ (Σγούρος, Αθανασόπουλος): Μπαρδάκος, Τσέλο, Θάνος 10, Ράπτης 3 (1), Σιλιτζήρης 13 (1), Καναβός 15 (3), Χρόνης 11 (2), Βουρδάνος, Παναγόπουλος, Σπυρόπουλος 10 (1), Κουτρούλης 1, Παπαδημητράκης 6.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Αντωνόπουλος, Τσίτος): Τσίμπερης 2, Βεντούρης 8 (2), Λιαπούρης 2, Παπαδόπουλος 18 (1), Μητρόπουλος 2, Μπότσας 6 (2), Λότσιος 2, Κανελλόπουλος 2, Κατσαρός 3, Ντάνας 20, Ζέμπερης 2, Γεωργιάδης 10.

 

Αμιλλα Περιστ. 64
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 83

Διαιτητές: Αργυρούδης, Ναστούλης

Δεκάλεπτα: 21-19, 40-40, 52-61, 64-83.

ΑΜΙΛΛΑ (Μακρής): Βαμβακάρης 9, Βλασερός 12, Αδράμης 3 (1), Τόλιος 6, Χύτας 8 (2), Παριανόπουλος 9 (3), Σπηλιώτης 6 (1), Βοσκάκης 5 (1), Μαρκομιχαλης 5, Μήλης 1, Κούνας, Καμπίτης.

ΦΕΑ (Καρατζάς): Ρωμοσιός 7, Μαστρογιάννης 7, Λουφόπουλος, Στεργιάκης 14, Τριχιάς 9 (1), Τσεκούρας, Καραλευθέρης 12, Δεληγιάννης 9 (1), Μπάτσος 12, Γιαννουλάκος 11, Καρβέλης 2.

 

Παιανία Κτησιφών 56
Κούρος Αναβύσσου 63

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Σακκής

Δεκάλεπτα: 15-14, 27-29, 38-49, 56-63.

ΠΑΙΑΝΙΑ (Μπράμος): Στάμου 4, Δουβλαντώνης 12, Δεδούσης 10, Σκανδάλης 5, Τσίγκανος 14, Μιμάνι 6, Χύτας 5 (1), Σιδέρης, Μίχας, Αγγελής, Τσόκας, Σπυρόπουλος.

ΚΟΥΡΟΣ (Σίμος): Παξινός 26 (4), Μπίρμπας 20, Κονδύλης 7 (1), Γεωργαντάς 7, Καπερώνης 3 (1), Τσόλας, Σπυρίδης, Κατσίκης, Αντωνίου, Ψωμαδέρης, Αμπλιανίτης.

 

Καρέας 61
Κηφισιά 68

Διαιτητές: Θεονάς, Αναστασόπουλος

Δεκάλεπτα: 13-14, 26-28, 38-49, 61-68.

ΚΑΡΕΑΣ (Σούφλας, Πλούμης): Μαμαλάκης 9, Κοκοτσάκης Α. 16 (2), Μανούρης 10, Μακρής 6, Τσολάκος Κ. 8, Χατζημωράκης 2, Περγαντής 2, Παπαγιαννόπουλος 4, Δημητρίου 4, Κοκοτσάκης Σ., Κοκοτσάκης Γ., Τσολάκος Λ.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Μπιλάλης): Τριποδάκης Π. 7, Ζιώγας 16 (3), Μπαζίνης 5, Πολυδώρου 9, Λαμπρόπουλος 12 (2), Πολύζος 8, Τριποδάκης 9 (1), Παναγιώτου 2 Μπιλάλης, Τσολακόπουλος, Σέλιτας, Βογιατζόγλου.

 

Πολυνίκης Αγ. Βαρβ. 74
Κουκουβάουνες 47

Διαιτητές: Αντωνίου, Παπαχρήστου

Δεκάλεπτα: 22-8, 17-16, 25-12, 10-11.

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ (Στρατικόπουλος): Πατάτας 6 (2), Βερβίτας 7, Τσοχονελίτζε 10, Μένος 12 (2), Μόρφος Β. 6, Κοντούλης, Δουρουντούς 11, Παπαδόπουλος 3 (1), Μόρφος Θ., Χιώτης 6, Κώνστας 1, Βαμβακίδης 12 (3).

 

Δάφνη 51
ΜΕΝ Ιλίου 47

Διαιτητές: Γιακείμη, Αγγέλης

Δεκάλεπτα: 15-9, 30-24, 44-31.

ΔΑΦΝΗ (Καράμπας, Χατζηθεοδώρου): Φλώρος, Βαλές 5, Γεωργόπουλος 5 (1), Πίνης, Πασσάς 7 (1), Μηντζαρίδης 5 (1), Παλαιοδημόπουλος, Ολύμπιος 4, Αργυρίδης 5, Γεωργακόπουλος 8, Αποστολόπουλος, Βούλγαρης 12.

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Γραμμένος, Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Α. Β. 8 (2), Μαντέλος, Καρυάτης 9 (1), Φίλιος, Αντωνόπουλος Ι. Β., Τριαντογιάννης 6, Κώτσιας 9, Τσερώνης 9, Παπαδάκης 6, Θεοδοσόπουλος.

 

Γαλάτσι 67
Αίολος Ταύρος 45

Διαιτητές: Σκουλαρίκης, Μελισσάρης

Δεκάλεπτα: 23-10, 42-16, 59-33, 67-45.

ΓΑΛΑΤΣΙ (Κουμαράς): Μπερδεμπές, Τσιούτσιας, Σιδερής, Κορκοσούρας 9, Κανελλόπουλος 10 (1), Στράγκας 2, Καρούσης, Παπαβλασσόπουλος 18 (1), Οικονομόπουλος 10 (2), Γιάννης 6, Γυφτοκώστας 12.

ΑΙΟΛΟΣ (Τσίρος): Σαράντου, Ραδίτσας 16, Σταμέλος, Μαμουνής 6, Χίνης 12 (2), Δάφνης, Καντιώτης 9, Παντελής 2, Γιγουρτάκης, Θεοδώρου, Χουσέιν, Καλογεράς.

 

 

Γλυκά Νερά 72
ΦΟ Τούφας Χαλανδ. 74

Διαιτητές: Σκούτας, Κομιανός

Δεκαλεπτα: 13-15 36-27 49-46 72-74.
ΓΛ. ΝΕΡΑ (Σκλαβούνος): Γάσπαρης 1, Μαθιουδάκης, Γαϊτανάκης 21 (2), Αγγέλης, Νταούντ 16 (1), Παπασιδέρης, Καρκανίδης 6 (1), Σταφυλάς 7, Μεγαλοοικονόμου, Καρακώστας, Σακελλαρίδης 11, Χανιώτης 10 (1).
ΦΟΤ (Σπηλιωτόπουλος): Κοντογιάννης 3, Κουγιανός 13 (1) Κατσίκερος, Χαμηλός 8 (1), Καζαντζιάν 3 (1), Λυράκης 2, Χατζής 4, Ζερβολέας 2, Κατσουλάρης 4, Βόσικας 19 (3), Πολίτης 12, Φύτρος 4.