Connect with us

ΑΓΩΝΕΣ

Εμφατική πρόκριση για την Δάφνη

Η Δάφνη Δαφνίου, πρωτοπόρος του 1ου ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών (31 βαθμούς μαζί με τον Νικηφόρο), επιβλήθηκε των Μελισσίων, ομάδα της Α’ ΕΣΚΑ, με σκορ 66-40 και πανηγύρισε με εμφατικό τρόπο την πρόκριση της στα προημιτελικά του Κυπέλλου. Εκεί περιμένει τον νικητή του ζευγαριού Απόλλων (Α’ ΕΣΚΑ) – Περιστέρι (Β’ Εθνική), τον οποίο και θα αντιμετωπίσει εντός έδρας.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, ωστόσο με πολύ δυνατή άμυνα η Δάφνη κατάφερε να δεχθεί μόνο 17 πόντους στα 20 λεπτά του δεύτερου μέρους, φτάνοντας σε μια σημαντική νίκη-πρόκριση.

ΔΑΦΝΗ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ 66-40

Ημίχρονο: 30-23

Διαιτητές: Λαζαρίδης, Λύρας.

Δάφνη (Δεσποτάκης): Ασπρόπουλος 2, Τασούλας 10, Ρώης 3 (1), Μαούνης, Βοϊδήλος, Τσατσάνης 3 (1), Γκίνης 15 (3), Καρτσωνάκης 16 (4), Σκούταρης 9 (1), Νικολετάκης 6, Λύρος, Ζαφειρακόπουλος.

Μελίσσια (Αποστολάκης): Μωραϊτης 13 (3), Γκατζούλης, Αποστόλου 4, Σιλιτζίρης 6, Νίκολλι 2, Στεφάνου, Υφαντής, Ζεγκίνογλου 3, Κοντός 4, Πέτρου 4, Μαλέλης 1, Δήμος 2.