ΕΣΚΑ

Β’ Ομιλος/17η ημέρα

Εχει δημοσιευτεί σε Β' ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ

Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών 2ος Ομιλος
17η αγωνιστική

Νικηφόρος-Κούρος 59-73
Αμιλλα-Κυψελιακός 64-62
Φίλιππος-Νήαρ Ηστ 57-56
Γλ. Νερά-ΟΚΑΜ 76-79
Δάφνη-Πρωτέας 64-53
Κρόνος-ΜΕΝ Ιλίου 55-67
Αγ. Ανάργ.-Ολυμπιάδα (διακοπή, ζημιά στο παρκέ)

Νικηφόρος 59
Κούρος 73

Διαιτητές: Κονταράτος, Αναστασόπουλος

Δεκάλεπτα: 23-13, 34-30, 49-48, 59-73.

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ (Γρυλλιωνάκης, Τσούλιας): Κρητικός 22 (3), Μιχαηλίδης 4, Γεργεριτάκης 6, Οικονόμου, Παπαδόπουλος, Κούρτζας, Βαρνάβας 11, Κάππης, Μπουρβάνης 6, Παπαναγόπουλος 7, Ράπτης, Τζιώτης 3 (1).

ΚΟΥΡΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ (Παλαιοχωρίτης): Τσόλας, Τσιούβας, Σπυρίδης 2, Αντωνίου 2, Μπίρμπας 16, Γεωργαντάς 4, Παξινός 26 (2), Κονδύλης 2, Ζεκάκος 2, Ψωμαδέρης 19 (1).

 

Αμιλλα 64
Κυψελιακός 62

Διαιτητές: Ραχιώτης, Ιασωνίδης

Δεκάλεπτα: 17-19, 30-33, 45-50, 64-62.

ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Μακρής, Μπαλτά): Καμπίτης 8 (1), Μαρκομιχάλης 8 (2), Βαμβακάρης, Σπηλιώτης 5, Χύτας 6, Τόλιος 13 (1), Βλασερός 18 (2), Παριανόπουλος 6 (2), Μήλης.

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ (Σγούρος, Αθανασόπουλος): Μπαρδάκος, Τσέλο 8, Κουτρούλης 10 (1), Ράπτης 7 (1), Σιλητζήρης, Χρόνης 6 (2), Βουρδάνος, Ορλώφ, Σπυρόπουλος 24 (4), Παναγόπουλος, Τσεκούρας 5, Οουε 2.

 

Φίλιππος 57
Νήαρ Ηστ 56

Διαιτητές: Κάρδαρης, Τούσης

Δεκάλεπτα: 10-17, 29-32, 48-43, 57-56.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Αντωνόπουλος, Τσίτος): Βεντούρης 5, Λιαπούρης 5, Παπαδόπουλος 17 (2), Μητρόπουλος, Ζέμπερης 2, Τσίμπερης, Κανελλόπουλος 6, Κατσαρός, Ντάνας 13 (1), Παπαϊωάννου 2, Λότσιος, Γεωργιάδης 7.

ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης, Τουρλής): Νικολόης 2, Χατζηκωστής 10 (2), Θειακούλης, Πανταζής 4, Σκέντζος, Χατζηαναστασιάδης, Μάγκος 19 (3), Τσαντήλας 2, Αποστολίδης 6, Σαρακασίδης 9 (1), Ζαλώνης 4, Βαρουκτσής.

Γλ. Νερά 76
ΟΚΑΜ 79

Διαιτητές: Πόντας, Τεφτίκης

Δεκάλεπτα: 13-20, 32-36, 50-53, 68-68 (κ. δ.), 76-79 (α’ παρ.).

ΓΛ. ΝΕΡΑ (Σκλαβούνος, Παπασιδέρης): Κατσαμπέκης 17, Μεγαλοοικονόμου, Γαϊτανάκης, Σακελλαρίδης 10, Χανιώτης 17 (2), Γάσπαρης 6 (2), Νταούντ 13 (1), Σταφυλάς, Αγγελής 4, Σαρήμπαλης, Καρακώστας 3 (1), Καρκανίδης 6 (2).

Ο.ΚΑ. ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Τσίρος 18 (4), Γιαννάκης 9 (1), Ατζαμόγλου 16 (3), Πλέστης, Μπαλόπητος 5, Παπαγιαννάκος 25 (2), Παπακωνσταντίνου 2, Κεσκινίδης 4, Χατζής, Μαργαρώνης.

Δάφνη 64
Πρωτέας 53

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Αυγερινός

Δεκάλεπτα: 19-5, 37-20, 45-41, 64-53.

ΔΑΦΝΗ (Καραμπάς): Bίτσος 9 (1), Βούλγαρης 13, Καραγιάννης 2, Αργυρίδης 5, Πασσάς 17 (5), Γεωργόπουλος, Βαλές, Γκόλιας 11, Σαμαράς 5, Ολύμπιος, Πίνης 2.

ΠΡΩΤΕΑΣ Ν. ΚΟΣΜΟΥ (Λώλος, Βασιλείου): Ανδριώτης 11 (3), Μέλλος 1, Αναγνώστου Κ. 10 (1), Σιράγας 3, Νικολόπουλος, Πάτσιος 4, Δράκος, Ντάφλος 6, Αναγνώστου Η. 18, Μαζαράκης.

Κρόνος 55
ΜΕΝ Ιλίου 67

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Γαραντζιώτης

Δεκάλεπτα: 13-19, 38-34, 51-52, 55-67.

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (Λιγνός): Γκίνης 5, Μυκωνιάτης, Χατζόπουλος 3 (1), Πάσχος 12 (4), Δουκέλης, Φραγκούλης, Γιαννακόπουλος 3 (1), Κόρμπος, Γάκης 4, Μακρυδάκης 15 (5), Κώσταρης Δ. 8, Κώσταρης Β. 5.

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Γραμμένος, Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Β. Α. 8 (2), Καβούρης 17, Καρυάτης 6 (2), Φίλιος 7, Αντωνόπουλος Β. Ι. 4 (1), Τριαντογιάννης 2, Κώτσιας 7, Τσερώνης 16 (1), Μαντέλος, Παπαδάκης.

Αγ. Ανάργ.
Ολυμπιάδα Π.

Διαιτητές: Κοτσώνης, Πετράκης

Δεκάλεπτα: 15-19, 35-31, 52-41, 60-52 (36′).

 

Εξτρα φωτογραφικό υλικό:

https://www.facebook.com/eska.gr/