Connect with us

Για δεύτερη συνεχόμενη μέρα το γήπεδο Υμηττού (Πυρκάλ) γέμισε με κόσμο για να παρακολουθήσει τον μικρό και τον μεγάλο Τελικό του Τουρνουά Νέων 2018-2019.

Μετά από δύο συναρπαστικούς και άκρως ανταγωνιστικούς αγώνες,  στον Τελικό ο Ηλυσιακός ΑΟ  επικράτησε του ΑΟ Ένωση Ιλίου με σκορ 57-54 και αναδείχθηκε Πρωταθλητής του Τουρνουά, σηκώνοντας το πολυπόθητο κύπελλο.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε το Νο 9 Προύντζος Αναστάσης.

Στον μικρό τελικό ο ΚΑΟ Μελισσίων επικράτησε του διοργανωτή του final four ΑΟ ΑΜΥΝΤΑ με 83-82, σε έναν αγώνα που οδηγήθηκε στην παράταση, καθώς η κανονική του διάρκεια έληξε με 72-72.