Connect with us

Την  Παρασκευή 29/03 και την Κυριακή 31/03 διεξήχθη η Τελική Φάση για την ανάδειξη του Υπερπρωταθλητή της Δ’ Κατηγορίας Ανδρών.

Στους ημιτελικούς της Παρασκευής , στο Κλειστό Γήπεδο Ηλιούπολης Β, ο Πανελλήνιος επικράτησε του Σ.Κ Άνοιξης με σκορ 54-52 και προκρίθηκε στον τελικό, ενώ στο Κλειστό Γήπεδο Άνοιξης, ο ΓΣ Παλλήνης επικράτησε του Χαραυγιακού ΑΣΚΗ 55-53, περνώντας και αυτός με τη σειρά του στον τελικό.

Την Κυριακή στο Κλειστό Ηλιούπολης Β διεξήχθησαν ο μικρός και ο μεγάλος Τελικός.
Στον μικρό τελικό ο Χαραυγιακός ΑΣΚΗ επικράτησε του ΣΚ Άνοιξης με σκορ 69-62, κατακτώντας την 3η θέση.

Στον Τελικό ο ΓΣ Παλλήνης επικράτησε  του Πανελληνίου ΓΣ με σκορ 63-40, και κατέκτησε την 1η θέση στο Πρωτάθλημα και το Κύπελλο του Υπερπρωταθλητή.

Την επόμενη αγωνιστική περίοδο τόσο ο ΓΣ Παλλήνης όσο και οι υπόλοιπες ομάδες της Τελικής Φάσης θα αγωνίζονται στην Γ’ ΕΣΚΑ Ανδρών, αφού εξασφάλισαν την άνοδό τους.