ΕΣΚΑ

Η 8η αγωνιστική της Α’ Γυναικών

Εχει δημοσιευτεί σε Α' ΕΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

8η αγωνιστική 28/11/2021

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ- ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 65-51
ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘ.ΔΑΦΝ.- ΠΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 45-68
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ- ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 65-42
Μ.Ε.Λ.Α.Σ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ- ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 67-47

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 65
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 51

Διαιτητές: Ψύχας, Κουτιβης

Δεκάλεπτα: 16-15, 39-25, 46-35, 65-51

Ιωνικός (Σκαλωμένος): Μισυρη, Σερέπα 7, Μάρκου 7, Καραγιάννη 11, Λέρη Ο. 8, Ψωμά 12, Κορμπου 4, Λέρη Κ. 5 (1), Ζιου 1, Τζιώλου 5 (1), Τσιακμα, Καμαράδου 5 (1)

Κηφισιά (Κατρα, Μαύρου): Αχμετ Οζλ. 4, Τσέρου, Μολφέτα 9 (1), Τζίμη 5, Σικιαρίδη 4, Γάλλου 6 (1), Ανεζύρη 9, Γλυνού 3 (1), Αχμέτ Οζγκ. 4, Λιγκρη 7, Σταυροπούλου

ΠΑΟ ΘΡΙΑΜΒΟΣ 45
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 68

Διαιτητές: Κούτσιος, Παλογέλης

Δεκάλεπτα: 8-17, 21-32, 27-49, 45-68

Θρίαμβος (Σοϊλεμετζίδης, Ζαχαροπούλου): Ζέρβα 5 (1), Χασαπίδου Η., Καραγκούνη 10, Καναβάρου 10 (1), Χασαπίδου Σ. 2, Λεμπέση 5 (1), Μπαρμπανη, Μαστροπέτρου 4, Τακίδη 6 (1), Χισάι 3 (1), Χαλκιά, Σωτηρίου

Προμηθέας ( Σκαρογιάννη): Καραβέλη 11, Κασίμη 7 (1), Κοντοέ 2, Πέτρου 7 (2), Νάκο 2, Βαγδαλτή 7 (1), Κατσαρέλια 2, Κυρίδη 3 (1), Μπεζαϊτη 2, Νικολέτου 5, Τόγκα 2, Θεμιστοκλέους 18

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 65
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 42

Διαιτητές: Ορφανός, Σέλληνας

Δεκάλεπτα: 23-4, 35-13, 46-29, 65-42

Άμιλλα (Γουναρά): Αυγέρη 1, Παπακώστα 1, Ασμανίδου 6, Σιώγα 15 (4), Μόσχου, Λυκούδη 16, Αμίτση 10 (3), Μουκα 7, Οικονόμου 2, Νιξινα 7

Παγκράτι ( Αντωνόπουλος, Σταμούλης): Γαλιατσάτου 1, Γεωργουσοπούλου, Βροχίδου Π. 5 (1), Μαυράκη 8, Βροχίδου Σ., Καραμπεσίνη, Καβακίδου 6, Κυρίτση, Χαρίση, Μακρυνίκα 19, Καραβασίλη 3

Μ.Ε.Λ.Α.Σ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 67
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 47

Διαιτητές: Χατζόπουλος, Αμπελίδης

Δεκάλεπτα: 14-11, 24-29, 52-35, 67-47

Αγ. Ελευθέριος ( Ιμπραημάκης, Μανιατόπουλος): Κατσώτη 6, Λάσκαρη 4, Σιγαλου, Χαρουνι 10 (1), Αρώνη 4, Παπαδοπούλου 12 (1), Χαραλαμπάκη 3 (1), Μονεμβάσιου 9, Χριστακοπούλου 1, Πέτσα 2, Καβακιώτη 8, Κοτρώτσιου 8 (1)

Άρης Πετρούπολης (Μέτος): Καρτσωνάκη, Σισμανίδου 15, Κουτσούκη 12 (3), Γρυπάρη 2, Κινα 10, Κλειδέρη 5, Ταραμα 3

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ- ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ 54-41
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ- ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 73-55
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ- ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 44-31
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ- ΑΕΣ ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 68-46

ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 54
ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ 41

Διαιτητές: Σκούτας, Τσιλιγγίρη

Δεκάλεπτα: 18-2, 34-17, 44-21, 54-41

‘Αρης Χολαργού (Βερροιόπουλος, Αξαρλής): Χαλικοπούλου 5, Παπαδρόσου 9, Καβάσιλα 2, Βαφειάδη 15 (3), Καββαδία 12 (2), Μπετκα 2, Νιννη 2, Κανιαδάκη, Ζουρτσανου, Καντελη 2, Τσότρα 5

Δόξα Βύρωνος (Τριανταφύλλου, Δημουλά): Δαούση 10, Οικονόμου 2, Αστραντίνη 5 (1), Κρικέτου 7, Λιβερη, Βενετσάνου 2, Λίτσα, Τσιριμπαση 5, Ευσταθίου 4, Τσιλιμπαρη 6

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 73
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 55

Δεκάλεπτα: 20-20, 40-28, 50-36, 73-55

Διαιτητές:  Mακρής, Δελδήμος

Τούφα (Παπαδέλος): Κασδαγλή 2, Καραβέλη 15, Δορδωκίδη 14, Χειλάκη 2, Καββαδά, Πανοπούλου 2, Καμπούρη, Σελούλη 8, Νομικού 6, Ρουσουνέλου 24, Τσουλούφη, Αναγνώστου

Μαραθώνας (Λεμποτέσης): Χρυσινα Α. 17, Χρυσινα Ε. 10, Ρούση, Λαγού, Στανι Τ 26, Δαινακα 2, Στανι Κ, Φιλιππάκη, Γεωργίου, Δόριζα

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 44
ΠΟ ΑΓ.ΘΩΜΑ 31

Διαιτητές: Ρηγόπουλος, Αλεξόπουλος

Δεκάλεπτα: 12-7, 32-15, 39-19, 44-31

Ν.Ιωνία (Βάννου, Γάκης): Γρηγοράκη, Μπούση 8 (2), Γαβριήλ 4, Πέππα 9, Ανδρεοπούλου, Σακελλαρίδου 12, Καραχάλιου,  Κυρίδη 6, Σκρέμπου, Αγαλιώτη, Γαλανη, Ζανικα 5

Αγ. Θωμάς (Μέξης, Μικραμη): Μουρα 9, Κιουση, Νίκου 3, Κουτσιαύτη, Φελεκη, Καρατζαννου 5 (1), Ντοτσι 9, Τίγκα 5

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 68
ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ46

Διαιτητές: Aντωνόπουλος, Μαρίνος

Δεκάλεπτα: 27-12 , 40-22, 54-33, 68-46

Κρόνος Γέρακα (Κόμης, Γεωργακόπουλος): Χατζηνικολή 3, Σκαμαντζούρα 9(1), Γαλάνη 1,  Λαντζανάκη 4, Πανδή 3(1), Φλωράτου 3, Παπαντώνη 9(1), Αγιάσογλου 4, Τζιοβαρα 12, Κασιμάτη 4, Σπυρίδωνος 5, Μυριούνη 11.

Ένωση Γαλατσίου (Μουζάκης): Κουγιανου, Ζαρανη 19(1), Τσαπραϊλη, Ανδρέου, Δουλβαρη, Λεωνίδου, Μπεκε 2, Τσουφη 12, Κραββαρη 6(2), Σαββίδου 4, Κωττης-Ρομπερτς, Γλυνού 3.