Η ΑΕΚ νίκησε με 74-45 το Αιγάλεω και προκρίθηκε στον τελικό των πλέι οφ των εφήβων. Εκεί θα βρει απέναντι της την ομάδα του Παναθηναϊκού.
Τα μεταξύ τους αποτελέσματα αυτή τη στιγμή είναι 2-0 υπέρ των «πρασίνων». Το πρωτάθλημα θα το κατακτήσει η ομάδα που θα φτάσει πρώτη στις τρεις νίκες.
Κάτι που σημαίνει πως ο Παναθηναϊκός με νίκη την Τρίτη (5/4, 21:30) στο πρώτο ματς των τελικών το οποίο θα γίνει στο γήπεδο του (Απ. Νικολαϊδης), τότε θα στεφθεί και πρωταθλητής. Σε διαφορετική περίπτωση η σειρά θα οδηγηθεί σε δεύτερο αγώνα ο οποίος θα διεξαχθεί ή το Σάββατο ή την Κυριακή.
Για την τρίτη θέση θα αγωνιστούν Αιγάλεω και Φιλαθλητικός. Το ματς μεταξύ των δύο ομάδων θα διεξαχθεί την Τρίτη 12 Απριλίου στο Αιγάλεω (21:30).