Connect with us

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ

Ο ΓΣ Περιστερίου Πρωταθλητής Παμπαίδων Α’ U15!

Το τριήμερο 16-17-18 Ιουνίου διεξήχθη στο Κλ. Χολαργού «Α. Τρίτσης» το Final 8 του Τουρνουά Παμπαίδων Α’ U15.

Την Παρασκευή 16/06 πραγματοποιήθηκαν οι προημιτελικοί της διοργάνωσης με τα εξής αποτελέσματα:

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ- ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 46-76
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ– ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 77-57
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ– ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 66-49
ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ– ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 75-76

Βριλήσσια, Περιστέρι, Απόλλωνας και Παναθηναϊκός προκρίθηκαν στους ημιτελικούς του Σαββάτου 17/06:

ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ- ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 65-80
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ- ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 57-66.

Την Κυριακή 18/06 διεξήχθησαν ο μικρός και ο μεγάλος τελικός του Final 8.

Στον μικρό τελικό, ο ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ επικράτησε του ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ με σκορ 62-55 και κατέλαβε την τρίτη θέση, με τα Βριλήσσια να βρίσκονται στην τέταρτη θέση.

Στον τελικό, ο ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ επικράτησε του ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ με σκορ 86-54 και στέφθηκε Πρωταθλητής!

Μετά την λήξη των τελικών, έγινε η απονομή μεταλλίων και αναμνηστικών στις 4 ομάδες.

Ο Επικεφαλής της Επιτροπής Πρωταθλημάτων Αγοριών Γεράσιμος Ζαβιτσάνος και ο Α’ Αντιπρόεδρος Φώτης Τσώνης έδωσαν τα μετάλλια στους αθλητές και τα αναμνηστικά στις ομάδες.

MVP της διοργάνωσης αναδείχθηκε ο Παπανικολάου Θοδωρής από τον ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ο οποίος παρέλαβε το αναμνηστικό του από τον Ομοσπονδιακό Προπονητή, Λευτέρη Καλογήρου.

Το Κύπελλο στο Περιστέρι έδωσε ο Πρόεδρος της ΕΣΚΑ, Γιάννης Αλεξόπουλος.

Συγχαρητήρια στην ομάδα του Περιστερίου, τους αθλητές, τους προπονητές και τους παράγοντες για τον τίτλο των Πρωταθλητών Παμπαίδων Α’ U15!

Συγχαρητήρια και στις υπόλοιπες ομάδες για την συμμετοχή τους!