Connect with us

Στους αγώνες κατάταξης στην Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών, οι Αμπελόκηποι επικράτησαν με σκορ 76-72 της Παλατιανής, παρά το γεγονός πως έχαναν στο ημίχρονο με 34-41. Ένα επιμέρους 20-9, έδωσε το προβάδισμα στους Αμπελόκηπους στο τέλος της 3ης περιόδου και το ματς πήγε κλειστά έως το τέλος, για το τελικό 76-72.

Όπως όλα δείχνουν οι Αμπελόκηποι θα αγωνίζονται του χρόνου στην Α’ ΕΣΚΑ, μετά την αναδιάρθρωση κατηγοριών και τις εξελίξεις στην Β’ Εθνική.

Ν. ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 72

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 76

Ημίχρονο: 41-34

Δεκάλεπτα: 23-16, 41-34, 50-54, 72-76

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Κάρδαρης

Παλατιανή (Παπανδρέου, Σωμαράκης): Ανδροβιτσανέας, Μαργαρίτης, Τσαγαράκης 19, Κακολύρης 10 (2), Φιλίπππου 15 (1), Λίτσιος Χ. 17 (1), Χρυσικός, Ντανάς 9, Λίτσιος Γ. 2, Χριστόπουλος.

Αμπελόκηποι (Γκατίδης, Αποστολάκης): Αθανασόπουλος 3 (1), Παρασκευόππουλος 8 (1), Αρβανιταντώνης 11 (1), Καλφαγιάνης 3, Δεληγιάννης 9 (1), Μουχαμάντ 2, Βαληνδράς 7 (1) , Ζάρκος, Μαρούλης 21, Αντωνιάδης 12.

Για τις θέσεις 3-4, ο Νικηφόρος επικράτησε με σκορ 79-74 στην αναμέτρηση με το Κουκάκι, μετά από παράταση. 67-67 τελείωσε ο κανονικός αγώνας, που τελικά κρίθηκε στο έξτρα πεντάλεπτο.