Connect with us

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

Ο Παναθηναϊκός Πρωταθλητής Παγκορασίδων 2022-2023!

Στις 22 και 23 Ιουνίου πραγματοποιήθηκε το Final Four του Τουρνουά Παγκορασίδων U15 στο Κλ. Αγ. Θωμά στο Μαρούσι.

Την Πέμπτη 22/06, διεξήχθησαν οι ημιτελικοί της διοργάνωσης:
ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ- Ε.Φ.Α.Ο.Ζ 58-36
ΚΡΟΝΟΣ ΑΟ- ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 41-46

Μαρούσι και Παναθηναϊκός προκρίθηκαν στον τελικό.

Την Παρασκευή 23/06 πραγματοποιήθηκαν ο μικρός και ο μεγάλος τελικός.

Στον μικρό τελικό ο Κρόνος επικράτησε του ΕΦΑΟΖ με 64-33 και κατέλαβε την Τρίτη θέση στο Τουρνουά.

Στον τελικό, ο Παναθηναϊκός επικράτησε του Αμαρουσίου με 60-57 και κατέκτησε τον τίτλο του Πρωταθλητή Παγκορασίδων.

Μετά τους αγώνες, έγινε η απονομή των μεταλλίων και των αναμνηστικών στις συμμετέχουσες ομάδες.

Στην ομάδα του ΕΦΑΟΖ (4η θέση), τα μετάλλια και τα αναμνηστικά δόθηκαν από τον Επικεφαλής της Επιτροπής Πρωταθλημάτων Κοριτσιών Βασίλης Κωνσταντακόπουλος.

Στην ομάδα του ΚΡΟΝΟΣ ΑΟ (3η θέση), έκανε την απονομή μεταλλίων και αναμνηστικών η Ταμίας του Δ.Σ της Ένωσης Ελισσάβετ Χατζηαγγελή- Φάσουρα.

Στον ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (2η θέση), μετάλλια και αναμνηστικά έδωσε η Β’ Αντιπρόεδρος ΕΣΚΑ Παρασκευή Βάσσου.

Στον Πρωταθλητή Παναθηναϊκό, τα μετάλλια και το Κύπελλο απένειμε ο Πρόεδρος της ΕΣΚΑ, Γιάννης Αλεξόπουλος.

MVP του τελικού αναδείχθηκε η Καμπάκα Σοφία (Παναθηναϊκός), η οποία παρέλαβε το αναμνηστικό της από την Προπονήτρια της Εθνικής Ομάδας Κορασίδων, Βασιλεία Γκουζίνη.

Συγχαρητήρια στον Παναθηναϊκό, τις αθλήτριες, τους προπονητές και τους παράγοντες της ομάδας για τον Τίτλο του Πρωταθλητή Νεανίδων!

Συγχαρητήρια και στις υπόλοιπες ομάδες για την συμμετοχή τους!