Connect with us

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ

Ο ΓΣ Περιστερίου Πρωταθλητής Παμπαίδων Β’ U14!

Το Σαββατοκύριακο 20-21/04 πραγματοποιήθηκε στο Κλ. «Ανδρέας Παπανδρέου» το Final Four του Πρωταθλήματος Παμπαίδων B’ U14 για την φετινή αγωνιστική περίοδο.

Το Σάββατο 20/04 διεξήχθησαν οι ημιτελικοί.

Στον πρώτο ημιτελικό, η Δάφνη Δαφνίου επικράτησε του Αμύντα με σκορ 79-65 και προκρίθηκε στον τελικό.

Το δεύτερο «εισιτήριο» για τον τελικό πήρε το Περιστέρι, κερδίζοντας την Ακαδημία Ανάπτυξης Αθλητών με 57-47.

Την Κυριακή 21/04 πραγματοποιήθηκαν μικρός και μεγάλος τελικός.

Στον μικρό τελικό για τις θέσεις 3-4, η Ακαδημία Ανάπτυξης πήρε την νίκη επί του Αμύντα και κατέλαβε την 3η θέση.

Στον Τελικό, Δάφνη Δαφνίου και Περιστέρι αναμετρήθηκαν, με το Περιστέρι να επικρατεί με 60-40 και να κατακτά την πρώτη θέση και το Πρωτάθλημα!

Την Κυριακή μετά το τέλος των αγώνων έγιναν οι απονομές στις ομάδες μεταλλίων και του Κυπέλλου.

Τα μετάλλια στον Αμύντα για την 4η θέση, απένειμε το μέλος Δ.Σ & Επικεφαλής της Επιτροπής Καλαθοσφαιρικών Εγκαταστάσεων ΕΣΚΑ Θοδωρής Λιβάνιος.

Τα χάλκινα μετάλλια στην Ακαδημία Ανάπτυξης Αθλητών για την 3η θέση, έδωσε το μέλος Δ.Σ & Επικεφαλής της Επιτροπής Πρωταθλημάτων Γυναικών & Κοριτσιών Κατερίνα Θειακού- Σπίνου.

Τα ασημένια μετάλλια στους δευτεραθλητές της Δάφνης Δαφνίου δόθηκαν από την Β’ Αντιπρόεδρο ΕΣΚΑ, Παρασκευή Βάσσου.

Τα χρυσά μετάλλια στους πρωταθλητές  Παμπαίδες του Περιστερίου απένειμε το μέλος Δ.Σ & Επικεφαλής της Επιτροπής Πρωταθλημάτων Ανδρών & Αγοριών, Βασίλης Κωνσταντακόπουλος.

Ο Πρόεδρος της ΕΣΚΑ Γιάννης Αλεξόπουλος, έκανε την απονομή του Κυπέλλου στην ομάδα του Περιστερίου.

Συγχαρητήρια στους αθλητές, τους προπονητές και τους παράγοντες του ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ για την κατάκτηση του Πρωταθλήματος Παμπαίδων U14!

Συγχαρητήρια και στις υπόλοιπες ομάδες (Δάφνη Δαφνίου, Ακαδημία Ανάπτυξης και Αμύντα) για την συμμετοχή τους στο Final Four!