Connect with us

ΑΓΩΝΕΣ

Τρομερό ματς και νίκη για τον Αίολο στην παράταση

Για την 12η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών, οι Αμπελόκηποι πέτυχαν σπουδαία νίκη επί του ΑΟ Τρεις Αστέρες 89 με καλάθι στο τέλος για το τελικό 53-52. Ποδαρικό με το δεξί για τη νέα χρόνια έκαναν οι Άγιος Θωμάς, Αργοναύτης Τριγλίας και Κουκουβάουνες. Εκπληκτικό ματς έγινε ανάμεσα σε Κουκάκι και Αίολο. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν μπροστά με 10 πόντους 2 λεπτά πριν το φινάλε ωστόσο οι φιλοξενούμενοι, που δεν είχαν τον Χάλαρη στην διάθεση τους, κατάφεραν να ισοφαρίσουν και να στείλουν το ματς στην παράταση, όπου εντέλει πήραν το ροζ φύλλο αγώνα με 92-93. Ο Μπούκας των γηπεδούχων μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο από αγκωνιά αντιπάλου και χρειάστηκε έξι ράμματα. Να σημειώσουμε πως το Κουκάκι κατέθεσε ένσταση για παράβαση των κανονισμών 1:13 πριν το τέλος του ματς, όπως αναγράφεται στο φύλλο αγώνος.